Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE Z MUNIČNÍCH SKLADŮ K 3.2.2016

4. 2. 2016

Č. j. KRPZ-132271-89/ČJ-2015-1500KR-VRB 

 

                       Zlín 3. února 2016

                      

Podle rozdělovníku

 

Vážení občané a firmy působící v okolí areálu muničních skladů ve Vlachovicích - Vrběticích,

 

dovolte nám, abychom Vás informovali o aktuálním dění v rámci bezpečnostního opatření „Výbuch“.

 

·         Dnem 2. února 2016 jsme významně změnili perimetr v délce cca 3,5 kilometru. Bezpečnostní okruh jsme zúžili v lokalitě obce Vlachovice – Vrbětice a zčásti v lokalitě Haluzic. Prostor, který jsme tímto občanům a firmám zpřístupnili, pyrotechnici plošně vysbírali a zasanovali, i přesto však mohou občané v tomto prostoru nahodile nalézt zbytky nebo úlomky munice atd. V takovém případě ať nálezce na munici nesahá, označí ji a neprodleně kontaktuje Policii ČR na bezplatné lince 158. Další změny perimetru budou následovat v dohledné době – o změnách Vás budeme informovat.

 

·         Dne 2. února 2016 byla dokončena výstavba oplocení areálu včetně technického zabezpečení – oplocení, které splňuje potřebná kritéria pro zabezpečení areálu.

 

·         V pátek 5. února 2016 v 7 hodin ráno končí Armáda ČR se střežením areálu, ostrahu plně převezme Policie ČR a státní podnik Vojenské lesy a statky ČR, kteří budou objekt střežit za využití technického zabezpečení. Prostředky a síly budou dostatečné tak, aby byl v lokalitě zajištěn klid a pořádek a bezpečnost. Předpokládáme, že nově nastavený model střežení bude fungovat po celý rok 2016.

 

·         Armáda ČR předběžně do poloviny února 2016 odstraní, zlikviduje a odveze své logistické zabezpečení, tedy zhruba od poloviny února se již Armáda ČR nebude na bezpečnostním opatření „Výbuch“ v dosavadní podobě podílet.

 

·         Jakmile to dovolí povětrnostní a terénní podmínky, začnou policejní pyrotechnici s další plošnou asanací prostor, do těchto činností spojených s čištěním terénu se pak připojí i armádní pyrotechnici. 

 

 

  • Nadále platí zákaz vstupu za policejní pásku, prostor za páskou je životu a zdraví nebezpečný. Žádáme občany, aby dbali pokynů policistů a pracovníků bezpečnostní agentury podniku Vojenské lesy a statky ČR.

 

  • Nadále běží a funguje dosavadní model spolupráce s občany a firmami (vstupy, dotazy….).

 

  • Další informace lze obdržet na našich webových stránkách www.policie.cz.