Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE K 3.1.2015

3. 1. 2015
VRBĚTICE: Hlídky střežící prostor zaslechly několik ran, mohlo jít ale o zábavní pyrotechniku

 

Hlídky střežící prostor muničních skladů v pátek vpodvečer na některých stanovištích zaslechly několik slabých ran. Jelikož nedokázaly stoprocentně vyvrátit, že mohly exploze vycházet ze střeženého prostoru, přistoupili v sobotu policejní pyrotechnici k šetření uvnitř areálu.

Vzhledem k dobrým letovým podmínkám k průzkumu využili i vrtulník s termovizí. „Díky němu zmonitorovali celý areál ze vzduchu. Pyrotechnický průzkum však probíhá také na zemi," uvedl tiskový mluvčí policie Petr Jaroš.

Nejedná se o žádné mimořádné opatření, při kterém by hrozilo nějaké nebezpečí. „Dosud nic nenasvědčuje tomu, že by páteční slabé rány jakýmkoliv způsobem souvisely se střeženým prostorem," řekl tiskový mluvčí.

„V současné době se přikláníme k variantě, že se jednalo o zábavní pyrotechniku, kterou někdo použil v nedalekých obcích," informoval Jaroš. Podle některých poznatků došlo v daném období k několika výstřelům zábavní pyrotechniky v blízkém Slavičíně.

„Chceme upozornit obyvatele dotčených obcí, že výzva k nepoužívání zábavní pyrotechniky nadále platí. Každý výstřel může zkomplikovat další práce v areálu muničních skladů," dodal tiskový mluvčí policie.