Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace z muničních skladů - 29.4.2016

1. 5. 2016

Pyrotechnici v pátek dokončí hloubkový průzkum

ZLÍNSKO: Celkem jsme uvolnili již 360 hektarů pozemků.

Od počátku roku jsme díky práci pyrotechniků při hloubkovém i povrchovém průzkumu v areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích zmenšili oblast, do níž je stále zakázán vstup veřejnosti, o více než 360 hektarů. Rozsáhlé pozemky jsme uvolnili jejich majitelům a umožnili jim jejich užívání v plném rozsahu. Poslední upravení zapáskované plochy proběhlo z rozkazu velitele zásahu začátkem týdne. Policejní páska se zákazem vstupu do ohroženého prostoru tak nyní kopíruje nově postavený plot kolem stanoveného střeženého perimetru.

Při hloubkovém průzkumu, který trvá od úterý 5. dubna a bude ukončen v pátek 29. dubna, nalezli policejní a armádní pyrotechnici několik úlomků munice. Pouze pár desítek metrů od rodinných domů v Haluzicích objevili fragment dělostřelecké munice ráže 152 mm. Zejména v posledním týdnu jim jejich práci značně ztěžují vzrostlé náletové dřeviny. Musí je za pomoci hasičů a jejich speciální techniky prořezávat, tak, aby se dostali k půdě, kterou pomocí detektorů propátrávají.

Současně probíhají intenzivní jednání mezi zástupci všech zainteresovaných stran o dalším postupu záchranných a likvidačních prací v areálu muničních skladů.