Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve Vrběticích postaví novou trhací jámu

4. 4. 2018
AKTUALITY
Ve Vrběticích postaví novou trhací jámu
04.04.2018
VRBĚTICE: Do muničních skladů se po zimní pauze vrátili pyrotechnici se speciálním Pandurem

 

V úterý 3. dubna se do muničních skladů vrátili po zimní pauze pyrotechnici, hasiči, policisté i zdravotníci v plné početní síle a začali opět pracovat. Svoji činnost po zimní pauze, která trvala kvůli nepříznivému počasí 46 dnů, zahájila jak skupina určená pro činnost v epicentru k ohledání místa činu, tak kolegové, kteří se věnují plošnému pyrotechnickému průzkumu a sběru.

„Včera dorazili čtyři armádní pyrotechnici a čtyři ženisté Armády ČR, kteří se budou pod vedením policejních pyrotechniků primárně věnovat plošnému pyrotechnickému průzkumu a sběru ve vytipovaných zasažených lokalitách, a také se budou podílet na výstavbě nové trhací jámy. S armádou dorazil i obrněný Pandur ve zdravotnické výbavě určený pro případ nenadálé mimořádné události, která může při provádění vysoce rizikových činností nastat," uvedla tisková mluvčí policistů Lenka Javorková.

Obrněný Pandur ve zdravotnické výbavě                    foto: J. Kouba    acr.army.cz

Zdravotnická verze kolového obrněného transportéru Pandur KOT-ZDR je ve výzbroji naší armády od roku 2012. Tvoří součást výroby řady verzí, které se odlišují od základního typu obrněného vozidla. Zvýšená nástavba v zadní části pancéřové korby vyhovuje při práci zdravotníkům. Termovizní kamera umožňuje veliteli vozidla vyhledávat vojáky v terénu i za noci a nepříznivých klimatických podmínek.  

S obnovením prací na ohledání druhého epicentra exploze bude v denní dobu s ohledem na bezpečnost občanů opět uzavírána pozemní komunikace mezi obcemi Lipová a Haluzice.„Uzávěra komunikace bude opět zřetelně označena dopravními značkami a policisté budou dohlížet na jejich dodržování," dodala Javorková.